F1 Williams Martini Yarış Ekibi

Randstad, Williams Martini Yarış Ekibi ile 2006’da ortak oldu. Diğer Formula 1 yarış ekiplerinden farklı olarak Williams Martini, tamamen bağımsızdır ve hemen hemen tüm çalışmalarının yönetimini içerden gerçekleştirdikleri için ekipte doğru kişilerin bulunması çok önemlidir.

Williams Martini Yarış Ekibi’nin gönlünde ‘mükemmel mühendislik’ yatar. Bu, arabaların tüm parçaları ve sahadaki tüm uzmanlar için geçerlidir. Ekip performansını ve güvenilirliğini bu inisiyatif harekete geçirir ve Williams Martini Yarış Ekibi’nin doğduğu 1960’tan bu yana dokuz sefer de tüm yarışmalarda kazanmasının nedenidir.

Randstad bir yüksek performans kültürü yürütmektedir. Ekibimizin her üyesinin bizim genel performansımızı etkilediğinin bilincindeyiz ve kendi başarımızı piyasanın en iyilerini istihdam etme becerimizle ölçeriz.

Asıl odak noktasının sürücüler olduğunu düşünebilirsiniz, ancak Formula 1 bir takım sporudur – yarış sırasında bile. İşte Williams Martini Yarış Ekibi ile bu kültürel paralellik, Randstad’ı onların istihdam ortağı olmasını sağlıyor.

İstihdam çalışmamızı ister Williams Martini Yarış Ekibi için, ister başka bir müşterimiz için yapıyor olalım, her zaman mükemmelin peşindeyiz.

Clipper Stad Amsterdam

On dokuzuncu yüzyılda yelkenliler, Çin’den aldıkları çay, baharat ve California ile Avustralya’dan aldıkları altın yükleriyle dünyanın büyük ticaret yollarında gidip gelirdi. Uzun ana direkleri, o zamanın geleneksel gemilerin yelkenlerinden daha fazla yelkene destek olurdu ve bu da onların deniz üzerinde daha önce görülmemiş bir hızla seyretmelerini sağlardı.

Bugün, bu 19. Yüzyıl gemilerinden alınan ilhamla ve hem ‘Amsterdam şehri’ hem de Randstad’ın kurucusu Frits Goldschmending ile birlikte inşa edilen Clipper Stad Amsterdam, denize açılabilen dünyanın iki hızlı yelkenlisinden biridir.

On dokuzuncu yüzyıldaki ataları gibi çok yüksek hızlara ulaşabilen bu yelkenli, 2000 yılında Cutty Sark Uzun Tekneler Yarışı’nı kazanmıştır. Uzun ana direği, şık tik ve maun ahşap dekorasyonu ve rüzgârla şişen 31 beyaz yelkeniyle, üzerinde bir gün geçirmenin eşsiz bir deneyim olduğu bir teknedir.

Frits Goldschmending ve Randstad için Clipper projesinin ticari açıdan önemli olan yanı, insanların başarılı bir kariyere hazırlanmasında onlara fırsat sunmasıydı.

Yapımı sırasında Clipper, iş yerinde başarılı olmak için ihtiyaçları olan özgüven ve beceriyle donatılan 138 işsize çalışma deneyimi ve staj olanağı verdi.

Ve bugün de Clipper, yelkencilik ve konaklama sektöründeki stajyerlere iş deneyimi ve yeni beceriler edinme şansı sunmaktadır.

VSO

Randstad, tüm dünyada sürdürülebilirliğe ve yoksullukla mücadeleye destek olma konusundaki kararlılığımızın bir göstergesi olarak 2004 yılında VSO (Voluntary Service Oveseas/Yurtdışı Gönüllü Hizmetler) ile ortak oldu.

Çok farklı bağlamlarda faaliyet gösterdiğimiz halde ortak hedefimiz doğru insanları doğru işlerle bir araya getirmektir. VSO için bu, gönüllülerin becerilerinin gelişmekte olan dünya topluluklarının ihtiyaçları ile bir araya getirilmesi anlamına gelir.

Bizim VSO’ya desteğimiz de şu şekildedir:

  • Tüm dünyadan gönüllülerin işe alınmasına yardımcı olmak
  • Stratejik ve pratik destek sağlamak
  • Mali destek sağlamak
  • Gönüllü işlerde yer almaları için kendi insanlarımızı desteklemek

Birlikte, tüm dünyada kapsayıcı ve sürdürülebilir toplumların inşasına yönelik olarak çalışacağız.