global hikayemiz

1960 yılında, ekonomi eğitimi almış iki genç, Frits Goldschmeding ve Gerrit Daleboudt, üniversitenin yurt odasında kendi istihdam şirketlerini kurmaya karar verdiler. Şirketin adı ilk önce Uitzendbureau Amstelveen (Amstelveen İstihdam Ajansı) oldu. Amstelveen, Amsterdam yakınında bir kasabanın adıdır. Şirketin kuruluş sermayesi beş yüz gulden ile eski bir bisikletten ibaretti. İlk yılın sonundaki şirket net geliri ise 4.32 Euro.

1964 yılında şirketin adı Randstad Uitzendbureau olarak değiştirildi. Ülke çapındaki şube sayısı sürekli yükseldi. Yıl 1965 olduğunda Hollanda artık onlara çok küçük gelmeye başlamıştı ve daha sonra pek çok sayıya ulaşacak olan yabancı ülkelerdeki şubelerinin ilkini Belçika’da kurdular. 1967 yılında Randstad Birleşik Krallık pazarını keşfetti ve bir yıl sonra daha da genişleyerek Alman pazarına girdi. 1972’de Randstad Fransız pazarında da faaliyet göstermek için hazırdı.

Randstad Uitzendbureau, 1970’lerde ve 1980’lerde büyüyerek milyar dolarlık bir şirket haline geldi. Bu gelişme sürecinde Tempo-Team markasının da Randstad’ın zenginleşen hizmet portföyüne dahil olduğu görüldü.

1990 yılında Randstad hisseleri Amsterdam Menkul Kıymetler Borsasında kote oldu ve 1996’da Randstad, Atlanta’daki Olimpiyat Oyunları’na esnek çalışan 16.000 personel yerleştirdi.

2000 yılında, 19.yüzyıl ortalarından kalma yelkenli bir tekne olan Clipper Stad Amsterdam’ın, Amsterdam belediyesi ve yerel esnek çalışanların işbirliğiyle bir kopyası yapıldı. Bu proje, Amsterdam limanının olduğu bölgede yakında canlanacak olan liman ticaretinde becerilerini kullanmak üzere yüzlerce zanaatkâr ve esnafa iş ve deneyim sağladı.

Randstad 2007 yılında Amsterdam borsasında AEX endeksine yükseldi ve aynı yılın sonunda Vedior ile güç birliği için koşullu bir anlaşmaya varıldığını açıkladı. Bu birliktelikle yeryüzünün 45 ülkesinde sürdürülen operasyonlar ve müşterilerimiz, adaylarımız ve personelimiz için sunduğumuz kapsamlı hizmet arzı sayesinde dünyanın ikinci en büyük İK hizmet sağlayıcısı konumuna geldik.

Türkiye’de Randstad

Randstad Türkiye, ilk ofisini İstanbul'da açarak 2006 Mayıs ayında Türkiye’deki çalışmalarına başlamıştır. Kasım 2007’de ikinci şubesini Kozyatağı’nda ve Ocak 2012'de ise üçüncü şubesini İzmir'de açmıştır.

İnsan Kaynakları sektöründe en iyi istihdam çözümlerini sunmanın her zaman daha ileriye gitmeyi ve daha çok çalışmayı gerektirdiğine inanıyoruz. Bunun için müşterilerimizin ve adaylarımızın şu anki ve gelecekte oluşabilecek ihtiyaçlarını anlayabiliyor olmamız gerekiyor. Müşterilerimizi ve adaylarımızı ne kadar iyi tanırsak onların ihtiyaçlarını o kadar iyi karşılayabilir ve beklentilerinin üzerine çıkabiliriz.

Bu yüzden ‘good to know you’ (sizi tanımak güzel) felsefemizle hem müşterilerimize hem de adaylarımıza hizmet sunmaktayız.

Randstad tüm dünyada bu felsefesinin temel taşı olan sağlam ve tutarlı değerleriyle bilinir. Bu değerler: tanımak, hizmet etmek ve güvenmektir (to know, serve and trust).

Randstad, hizmet mükemmelliğindeki ünümüz ve öneriler üzerine kurduğumuz gerçeklik sayesinde dünyanın lider İK hizmetleri sağlayıcılarından biri konumuna gelmiş olmaktan dolayı gurur duymaktadır.

sponsorluklarımız

Fikir birliği içinde olduğumuz şirketlerle yan yana çalışmanın ve özellikle gönlümüze uygun projelere katkı vermenin önemli olduğunu düşünüyoruz.

  • VSO (Voluntary Service Overseas/Yurtdışı Gönüllü Hizmetler) ile ortaklığımız var – tüm dünyada sürdürülebilirliğe ve yoksullukla mücadeleye destek veriyoruz.
  • Williams Martini Yarış Ekibi ile ortaklığımız var – yüksek performanslı bir kültürü ve ekip performansına odaklanmayı paylaşıyoruz.
  • Başarılı kariyerler için insanları hazırlamada özel bir rol oynayan Clipper Stad Amsterdam’ı inşa ettik ve yelken açtık.

ekibimize katılın

Hırslı mısınız, kararlı mısınız ve arzularınızı destekleyen ve çabalarınızı ödüllendiren bir şirkete katılmayı mı istiyorsunuz?

Biz her zaman, değişik düzeylerde deneyimi olan yüksek performanslı kişilerin arayışı içindeyiz.