randstad grubu markalarının sahtekarlık amacıyla kötüye kullanımı

Artan bir şekilde, Randstad Grubu ile hiçbir ilişkisi olmayan bazı kişilerin kendilerini Randstad markaları ile ilişkili gösterdiklerini lütfen unutmayın. Bu kişiler bizim iznimiz olmadan

  • kendilerini Randstad’ın işe alım uzmanı olarak tanıtarak, “uygun bir pozisyon” (gerçek bir Randstad iş ilanı veya sahte bir ilan) için insanlarla iletişime geçmektedirler (email, mektup, telefon, sosyal medya vb. aracılığıyla); veya
  • Randstad markalarını kullanarak web sitelerinde sahte iş ilanları oluşturmakta ve insanların kendileri ile iletişime geçmelerini sağlamaktadırlar.

Bu kişiler, potansiyel mağdurlarının her türlü kişisel bilgilerini ele geçirmek ve ödeme yaptırmak amacındadırlar. Şunu bilmelisiniz ki, hiçbir Randstad markası bir iş arama veya işe yerleştirme sürecinde adaylarından ödeme yapmalarını, banka veya kredi kartı bilgilerini paylaşmalarını istememektedir.

Randstad Grup markalarının (olası) kötüye kullanımının ve sahtekarlık girişiminin farkına varırsanız, lütfen en kısa zamanda info@randstad.com.tr  adresine bildiriniz veya +90 212 282 82 12 numaralı telefonu arayınız.