suistimal bildirim prosedürü

Küresel olarak mükemmelliyet üzerinde önemle duran uluslararası bir kuruluş olan Randstad, çalışanlarının her zaman iş İlkeleri, ahlak ve dürüstlük kurallarına ve Randstad politikaları ve prosedürleri ile tüm geçerli kanun ve düzenlemelere uygun şekilde davranmasını bekler. Çalışanlarımızın temel değerlerimizde yansıtılan yüksek standartlara bağlı kalarak Randstad’ın mükemmel itibarını devam ettirmede yardımcı olmasını beklemekteyiz. Bu değerler: bilmek, hizmet etmek ve güvenmek, tüm menfaatlerin eşzamanlı olarak desteklenmesi ve mükemmellik çabası şeklinde özetlenebilir. Açıklık ve hesap verme sorumluluğu kültürümüzün bir parçası olarak, bütün paydaşlarımızdan davranışların bu değerlere uygun olmadığı düşünülen olayları, durumları ve endişeleri bildirmelerini istiyoruz.

suistimal

Randstad bünyesinde veya Randstad ile ilgili bir olaya şahit olursanız, şüphelenirseniz veya kanıtınız varsa, bu prosedürdeki sıralamaya göre raporlamanızı bekliyoruz.

Suistimaller, bunlarla sınırlı olmaksızın, bu gibi önemli konuları içerir.

  • insan hakları ihlali
  • Randstad iş ilkeleri, politikaları ve prosedürleri ihlali
  • adli suçlar
  • kanunlara uygunsuz durumlar
  • kişisel uygunsuz hareket veya saygısız davranış
  • sağlık ve güvenlik ihlali

raporlama

Öncelikle yönetime raporlamak genelde en hızlı ve tercih edilen yoldur ve iyi ve açık bir iş ortamının sağlanması için en iyisidir. Ancak, bu yol etkisiz ise veya uygun değilse, Randstad raporlama sistemini kullanabilirsiniz. Bu sistem güvenli bir web sitesi ve 24 saat ulaşılabilir bir telefon hattından oluşmaktadır.

Bu yolla yapılan raporlamalar, Randstad Holding Merkezi Dürüstlük Sorumlusuna (Local Integrity Office-LIO) iletilir. Bu kişi, gelen raporların hızlı, adil ve hukuka uygun değerlendirilmesinden sorumludur. Tüm konular gizlilik içerisinde ele alınır ve iyi niyetle yapılan tüm şikayetlere karşı misilleme yapılmaması garanti altına alınır. Soruşturulan kişiler bilgilendirilir ve suçlamalara karşı cevap verme ve temyiz hakkı sağlanır. Ciddi suistimal kanıtlanırsa, yönetim hızlıca gerekli aksiyonu alır.

Suistimal Bildirimi İletişim Hattı

Ücretsiz Telefon Hattı:

00800-448-824-369

Web Erişimi

https://www.speakupfeedback.eu/web/integrityatrandstad/tr

Erişim Kodu: 42119

suistimal bildirim formu

General