suistimal bildirim uygulaması

Çalışanlarımızdan beklentimiz, onların hareketleri ile öz değerlerimizi sergileyerek seçkin adımızın korunmasına yardımcı olmalarıdır

suistimal bildirim prosedürü

sub title

Randstad, çalışanlarından her zaman kendi çalışma ilkelerine uygun bir şekilde davranmalarını bekler. Bunun anlamı, etik kurallara uygun, yerel mevzuatla uyumlu ve birlik içinde, aynı zamanda Randstad’ın dahili politikalarıyla çatışmayacak şekilde hareket etmektir.

Çalışanlarımızdan beklentimiz, onların hareketleri ile öz değerlerimizi sergileyerek seçkin adımızın korunmasına yardımcı olmalarıdır: bilgi sahibi olmak; hizmet ve güven; ilgililerin hepsine anında teşvik; mükemmeli yakalama çabası.

Yine de şirketimiz içinde görevi kötüye kullanma (suistimal) gibi davranışlar olabilir ve bizlerin de bunları görmezden gelmememiz gerekir. Eğer bir görevi suistimal durumundan kuşkulanır veya elinizde böyle bir durumla ilgili kanıt bulunursa sizden bu konuyu yöneticiniz ya da üst denetçinizle konuşmanızı veya şirketimiz içinde başka uygun bir kanal aracılığıyla bu durumu bildirmenizi isteriz. Ancak, eğer bunlar mümkün değilse, örneğin sizden intikam alınabileceği gibi bir endişeniz varsa, suistimal durumunu Randstad Suistimal Bildirim Prosedürü dahilinde bildirebilirsiniz. Suistimal bildirim prosedürü

Tercihe göre isim vermeden Bütünlük Hattını (Integrity Line) arayabilir ya da buraya e-mail atabilir ve olabildiğince fazla bilgi verebilirsiniz. Arzu ederseniz suistimal bildirim formunu da kullanabilirsiniz.

Mesajınız Yerel Bütünlük Memuruna iletilecek ve bildiriminiz soruşturulacaktır. Memur, bütün bilgileri gizlilik kuralı dahilinde ele alır. Hiçbir soruşturmanın sonucu, işle ilgili meşru bir gerekçesi olanların dışında kimseyle paylaşılmaz. Eğer bilgiler yetersiz ise ya da bildirimin kötü niyetle yapıldığına dair bir belirti varsa, Yerel Bütünlük Memuru bildirimi soruşturmama kararı verebilir. Sahte suçlamalar disiplin cezasıyla sonuçlanabilir.

Randstad’ın iç politikasına göre bildirimlerde bulunanlara karşı misilleme yapılmaması hakkında katı kuralları vardır. Bütünlük Hattı aracılığıyla suiistimal bildiriminde bulunmanız, bu suistimal içinde yer almanız halinde sizi otomatik olarak korumaz.

suistimal bildirim formu

Açıklık ve sorumluluk kültürümüzün bir parçası olduğundan, tüm paydaşlarımızın, bu değerlere ters düştüğü ortada olan, herhangi bir olay veya durumu veya ilgili endişelerini bize raporlamalarını teşvik etmekteyiz. Suistimal Bildirim Prosedürü hakkında Sıkça Sorulan Sorular için tıklayınız.

İsimli bildiriminizi web sitemizde bulunan form aracılığı ile yapabilirsiniz. Önemli suistimal bildirimleri için lütfen SpeakUp Line (Randstad Integrity Hattı / Randstad Doğruluk Hattı) sistemini kullanınız. Bu, bildiriminizde isimli veya anonim seçeneğiniz vardır. SpeakUp Line (Randstad Integrity Hattı / Randstad Doğruluk Hattı)'nı kullanırken Erişim Kodu olan 42119'u kullanmanız gerekmektedir.

Suistimal Bildirimi İletişim Hattı
Erişim Kodu
42119

Ücretsiz Telefon Hattı
00800-448-824-369

Dil Seçenekleri
Türkçe, İngilizce

suistimal bildirim formu

* ile işaretli bölümler zorunlu alanlardır
  1. *
  2. *
  3. *
  4. *
  5. *
  6. gönder
  7.