;Olağanüstü bir tarih (öykü)

;Yüzyıllardır kadın erkek herkesi açık denizlerde gemilerle dolaşmaya çeken şey okyanusların gizemi ve yarattığı tutkudur. Aynı tutkunun cezbettiği Amsterdam Kenti Belediyesi ile Randstad Holding, 1997'de farklı alanlarda çalışmış olan kişileri yeni bir meslek öğrenmek üzere bir araya getirerek bir takım oluştururken, çok görkemli yeni bir yelkenli gemiyi vücuda getirdiler. ;
;
Bu deneyimle 137 işsiz, yaşam boyu geçerli olmak üzere paha biçilmez beceriler edindiler, dünya 130 yılda inşa edilen ilk yelkenli gemiye sahip oldu ve Stad Amsterdam şimdi tüm dünya limanlarını ziyaret ediyor. Gövde üzerindeki yapılandırma çalışması Aralık 1997'den Aralık 1998'e kadar sürdü. Genel yapım süresi tahminen 200 bin saat olup, çalışan başına düşen 35 bin saatlik süre gövde üzerinde harcandı. Ve Stad Amsterdam, denizcilik becerileri kazanmaları için gençlerin eğitimlerinde halen kullanılıyor.
;
Yelkenli, tüm geleneksel tasarım özelliklerine uygun biçimde, ama aynı zamanda da modern yaşamın gerektirdiği lüks donanıma sahip olarak inşa edildi. Stad Amsterdam, ana direği 46 metre (152 feet) olan ve uzunluğu 76 metre (250 feet), klasik bir üç-direkli kabasortadır (dört köşe yelkenli tekne).
;

Hayatta bir kez yaşanabilir bir deneyim

İstihdam ve İK çözümlerinde dünya çapında bir lider olan Randstad Türkiye bu tarihi yelkenlinin Ekim 2012'de İstanbul'a gelişini gururla bekliyor.

Belirli sayıda çok saygın davetlimiz 'güverteye çıkıp' yelkenlinin güzelliğini ve görkemini yakından zevkle izleme fırsatına sahip olacak.

Tarihin korunması ve istihdam tutkuları

Randstad, Amsterdam Belediyesi ile birlikte Charles Darwin'in tayfalarıyla dünyayı dolaştığı yelkenlinin tıpatıp bir kopyasını inşa etmek üzere bir proje etrafında ekip oluşturdu.

  • Randstad yelkenlisinin inşası 1869'de başladı.
  • Randstad yelkenlisi 130 yılda inşa edilmiş ilk yelkenlidir ve şu anda dünyayı dolaşmaktadır.
  • İşsiz 137 kişiye bir meslek öğrenme ve muhteşem bir yelkenlinin yeniden inşasına katkıda bulunma fırsatı verildi ve yaşam boyu geçerli paha biçilmez beceriler kazandırıldı.

Yelkenli ile ilişki: Randstad'ın güçlü Hollanda mirası

Randstad, Hollanda kökenli küresel bir istihdam & İK hizmetleri şirketidir. Şirketi Frits J.D. Goldschmeding, 1960 yılında Amsterdam Vrije Üniversitesinde yüksek lisans tezi üzerinde çalışırken kurdu. Ana teması geçici istihdamdı. Uitzendbureau Amstelveen olarak bilinen kendi geçici hizmet acentesini yurt odasında başlatmaya karar verdi. Kısa sürede kırka yakın çalışanı oldu.

Şirketin adı 1964'te Randstad Uitzendbureau olarak değişti. Ertesi yıl şirketin ilk uluslararası şubesi Belçika'da açıldı ve o zamandan bu yana merkezi halen Amsterdam'da olan şirket büyüyerek küresel bir sektör liderine dönüştü.