Randstad Dijital İnsan Kaynakları Hizmeti Stratejisini Hayata Geçiriyor

ㅤ
ㅤ

Dünya çapında insan kaynakları sektörünün öncü şirketlerinden biri olan Randstad, yine sektörünün öncüsü olan Monster Worldwide, Inc.’yi 429 milyon $ karşılığı satın alacağına dair anlaşmanın duyurusunu yayınladı. Monster ayrı ve bağımsız bir şirket olarak aynı isimle operasyonlarını sürdürürken, Randstad global çatısı altına girecek.

Randstad CEO’su Jacques van den Broek: “ Teknolojik değişimlerin yoğun olduğu bu çağda, işverenler yetenek kaynağı bulmakta ve yetenekleri çekmekte zorlanmakta. Teknolojik platformlarda sektörün lider firması olan ve dijital, sosyal, mobil çözümlere kolayca ulaşabilen Monster firması Randstad için doğal bir tamamlayıcı oldu. Bu birleşme Randstad’ın, “Tech ve Touch” (insan odaklı teknoloji) çerçevesinde büyüyen stratejisiyle aynı eksendedir ve iş gücü arz taleplerini etkilemekte olup, doğru kişiyi doğru işe yerleştirmemizde etkili olacaktır. Monster takımı ile beraber çalışacak olmaktan ve global insan kaynağı ve iş piyasasını beraber şekillendirecek olmaktan dolayı çok mutluyuz.”

Monster CEO’su Tim Yates:” Randstad ile beraber çalışmak, doğru kişileri doğru işlerle birleştirmemiz konusunda bizim için önemli bir fırsat olacak. Randstad ile beraber, Monster kendi misyonunu kolayca yerine getirecek ve çalışanlarımız daha büyük bir firmada çalışabilme avantajına sahip olacaklar. Bu anlaşma aynı zamanda firmamızın hissedarları için de değerli. Randstad bünyesine katılmaktan ve onlar tarafından desteklenmekten dolayı çok heyecanlıyız; medya, teknoloji ve platform konularında en iyi işe alım hizmetini vermeye devam edeceğiz. Kolay bir geçiş süreci için Randstad ile çalışmayı dört gözle bekliyoruz.

Tamamlayıcı vizyonlar ile değişimi yönetebilmek

Randstad ve Monster global İnsan Kaynakları endüstrisinde teknolojinin hızla ilerlemesinden dolayı aynı vizyona sahip iki firma. Bu işlem yenilikçi beceriler geliştirme konusunda bizi hızlandıracak, iş arayanları ve işverenleri arz-talep konusunda daha da yakınlaştıracak.

İnsan Kaynakları hizmeti için daha kapsayıcı ve gelişmiş teknoloji oluşturmak

Randstad iş modelini hızla değişen dünyaya uyumlu bir şekilde geliştirmeye devam ediyor, dünya çapında yaklaşık 4,500 şube ile 2 milyon kişiyi işe yerleştiren, müşteri odaklı bir firma. İlave olarak, teknoloji, medya alanlarında lider olan ve dünya genelinde 40 ülkede hizmet veren Monster’ı bünyesine katarak, Randstad müşteri ve adaylarını daha da genişletmeye, böylece de kişileri ve pozisyonları daha rahat birleştirebilme imkanına sahip olacak. ;