Türkiye'de son yıllarda büyük gelişim gösteren sektörlerin başında gelen telekomünikasyon sektörü, şimdiden önümüzdeki yılların en gözde meslek alanları arasındaki yerini aldı.

Uluslararası pazar araştırmaları alanında dünyanın saygın kuruluşlarından biri olan Research and Markets tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan rapor, Türk telekomünikasyon sektörünün gelecek için büyük potansiyel taşıdığını gösteriyor.

Türkiye'de gerek hükümetin desteği, gerekse son yıllarda yüksek teknoloji ile üretilen iletişim araçlarına olan ilginin artması ile telekomünikasyon sektöründe büyük bir gelişme yaşanıyor.

Global ekonomik krizin etkilerinin yavaş yavaş geçtiği şu günlerde yeniden ivme kazanmaya başlayan sektör; özellikle numara taşıyabilme, 3G gibi son teknolojilerin pazardaki tüm telekomünikasyon şirketleri tarafından kullanılmasını aynı zamanda sektöre yatırımların artmasını da beraberinde getiriyor.

Network, yazılım, mühendislik, teknik destek, satış, pazarlama gibi birçok farklı iş alanından binlerce çalışanı bulunan telekomünikasyon sektörü hem tecürbeli hem de yeni mezun birçok kişiye iş imkanı sağlıyor.