Travelodge İngiltere'deki 22 milyon uykusuz çalışana yardım etmek için bedava uyuyabilecekleri "klasik müzikli siesta" zamanı sunuyor. Klasik müzikli siestada çalışanların kolaylıkla uykuya dalabilmeleri için karanlık bir ortam, klasik müzik çalan canlı bir orkestra ve içinde yastık yorgan bulunan yatar koltuklar hazırlanıyor.

Travelodge bu siesta hizmetini sunmaya uykusuzluk üzerine yapılan bir araştırmanın sonuçlarını değerlendirerek karar vermiş. Araştırmaya göre İngiltere'de her çalışan haftada ortalama 6 saat 21 dakika uyuyabiliyor ve haftalık ortlama 12 saat uyku açığı oluşuyor. Araştırma aynı zamanda İngiliz çalışanların %51'inin İspanyol kökenli siestanın İngiltere'de de uygulanmasını istediklerini ortaya koyuyor. 10 yetişkinden 7'si (%69) işkolik olduklarını söylerken gün içinde uyumanın verimliliklerini arttıracağına inanıyorlar.

Travelodge ilk klasik müzikli siesta deneyini London City Road Travelodge'da gerçekleştirdi. Geri dönüşlerin çok olumlu olduğunu belirten uzmanlar, deneye inşaat işçileri, belediye çalışanları, sekreterler, hemşireler, dansçılar ve bankacılar gibi birçok değişik meslek grubundan çalışanın katıldığını belirttiler. Travelodge pek yakında İngiltere'deki tüm lokasyonlarında klasik müzikli siesta uygulamasını başlatmayı planlıyor.

;