İkinci çeyrekteki performansın raporunu normalden bir ay sonra açıklıyoruz. Normalde sonuçlar Temmuz ayında görülebilir. Bu gecikmenin nedeni, Vedior'un Randstad Group'un performansına katılmasıydı. 2007'nin ikinci çeyrek rakamlarını da, sanki Vedior o zaman Randstad'ın bir parçasıymış gibi, karşılaştırmak mahiyetinde göstermekteyiz.

Bu açıdan bakıldığında acaba zorlu pazarlarda nasıl bir performans gösterdik? Genel itibariyle % 2 artan gelir, organik olarak ki bu; müşterilerimizle iş büyütmek için yapılan çalışmalar anlamına gelmektedir, % 4 arttı. En büyük katkılar, ABD'deki IT sektörü, Fransa'daki kalıcı istihdam, ve ayrıca Hollanda'daki inhouse işleri gibi profesyonel alanlardan geldi. Bunlarında dışında işletme masraflarındaki artışı % 3'e çekmeyi başardık. Düşüşteki pazarlarda yapılması gerektiği gibi, maliyet miktarı hususunda daha dikkatli olmak zorunda olduğumuz düşünüldüğünde, bu tabii ki önemli bir sonuç olmaktadır.

Brüt kar % 4 artarak 933.9 milyon avro oldu. Brüt marjın 30 temel puan artış göstererek % 20.6'dan % 20.9'a çıktı.

Geçici marjin, ücretlendirmedeki devam eden odaklanmayı yansıtarak, 10 temel puan artarken, kalıcı istihdam ücretlerindeki yükselme 10 temel puan daha getirdi. Karışık vardiyalar ve döviz ise kalan kısmı oluşturdu.

Diğer Avrupa ülkelerinde büyüme yavaşladı fakat ortalamada güçlü bir şekilde kaldı. İtalya, Polonya, İsveç ve Türkiye gibi ülkelerde ise iki haneli büyüme yaşadık.