Tüm dünyadaki İK liderleri, 2015’in kendi organizasyonları için önemli bir yıl olacağını biliyor. Küresel pazarlar boyunca dalgalanan makro-ekonomik meselelerin, ticaretin büyümesi üzerinde önemli bir etkisi var; becerili yetenekler giderek azalıyor ve üst düzey yöneticilerin stratejik, yöneten rolüne geçmek için İK’ya olan ihtiyaçları artıyor. Şimdi İK’nın organizasyonlarını rakiplerinin önünde tutmak için temel bilgi birikimini ve hizmetleri sağlama yetisinin onaylanmasına gereksinim olduğu bir zaman.

Peki, İK liderleri bu hedefe nasıl ulaşabilir? Her şeyden önce pazarda neler olduğu, denklerinin ve rakiplerinin ne düşünüp ne yaptıkları ve ne gibi önlemler alınması gerektiği hakkında bilgi sahibi olmaları gerekir. Bu da bizim bulgularını sizinle paylaşabileceğimiz, küresel İK liderlerinin en çok önem verdiği konular ve zorluklar hakkındaki derinlemesine bir pazar analizi olan Randstad Sourceright 2015 Talent Trends

Raporunun açılışında daha çok soru sormayı ve eğilimlerin daha derinine inmeyi istememize yol açtı.

İşveren ve çalışanların şu anda karşılaştığı en dinamik ve baskılayıcı konuların 25 tanesini ve geleceğe yönelik kaygılarını belirledik. Konu uzmanlarımız, bunların organizasyonunuzu nasıl etkileyeceği konusundan anlam çıkarmanıza yardımcı oluyor ve bu oyun-değiştirici kaymaları en iyi şekilde halletmeniz için –ve hatta yararlanmanız için pratik ipuçları veriyor.

2015 Yetenek Eğilimleri Raporu, bu yıl işgücü eğilimleriyle ilgili en kapsamlı küresel analizlerden biridir. Konser çalışanlarının artışına hazır mısınız? Bütünlüklü yetenek stratejinizin bir parçası olarak yüklenicileri en iyi nasıl kullanacağınızla ilgili bölümü gözden geçirerek hazırlanabilirsiniz. Neden daha çeşitli bir işgücü oluşturmanız gereksin? Hem kurumsal sosyal sorumluluk stratejinizin yararlarını hem de finansal sonuçlarını anlatıyoruz. Ve tabi ki istihdam sürecinin dışarıdan alınması (RPO) ve yönetilen hizmet programları (MSP) gibi girişimlerin organizasyonunuza nasıl daha hızlı bir şekilde yüksek kalitede yetenek kattığını anlamanıza da yardım edebiliriz. Bu raporda, işgücünüzle ilgili her türlü kaygınıza yönelik bilginin bulunduğundan emin olabilirsiniz.

Raporumuzun, İK yöneticilerinin kaygılarını ve görüşlerini paylaşıyor olması da aynı ölçüde önemlidir. Tüm dünyadaki İK uygulamaları hakkında sizlere kapsamlı bir fikir vermek için İK müdürlerine, yetenek avcısı liderlere ve İK yöneticilerine, yetenek savaşı, yetenek azlığının etkisi, ücretli emeğin kullanımı ve daha birçok konudaki düşüncelerini sorduk.

Raporumuz içinde yer alan bilgilere yakından bakmanızı ve organizasyonunuzun bu son eğilimleri yakalamak için yeterli çaba harcayıp harcamadığıyla ilgili zor sorular sormaya başlamanızı kuvvetle öneriyoruz. Verdiğimiz bilgi ve deneyimleri geliştirerek 2015 ve sonrası için stratejinizin kritik bir değerlendirmesini yapmaya başlayabilirsiniz.

Bu makale, dünya çapındaki yetenek yönetimi çözüm sağlayıcımız Randstad Sourceright’ın izniyle yayınlanmaktadır.

Raporu indir