5 Adımda Network'ünüzü Oluşturun

En tecrübeli profesyoneller bile “network” oluşturmayı göz korkutucu buluyor. Bir hedefe yaklaşmak ve konuşmaktan korkmak pek çok insanın geri adım atmasına neden oluyor. İnsan kaynakları ve danışmanlık şirketi Randstad’ın açıklamalarına göre,“network” oluşturmak ve sahip olunan tüm ağları etkin bir şekilde kullanmak doğru hazırlanmayla mümkün.

Etkinliklerde, toplantılarda ve çeşitli iş organizasyonlarında sahip olunan bağlantıların kullanılması veya katılım sağlanan etkinliklerde “network” oluşturulması günümüz iş yaşamında büyük önem taşıyor. “Network oluşturmak kariyer beklentilerinizi geliştirmenize, güven artışı yaşamanıza ve çalıştığınız sektörü daha iyi anlamanıza yardımcı olur. “Networking”de başarılı olmak için daima kendine güvenen, dışa dönük biri olmak zorunda değilsiniz. Hazır olmanız yeterli” şeklinde konuşan Randstad Türkiye ve Yunanistan Yönetici Direktörü Leigh Ostergard, bu hazırlıkta izlenmesi gereken 5 adımı sıraladı.

Başarılı bir iş ağı oluşturmak ve korumak için 5 adım:

 1. Önceden planlayın: Kendinizi tanıtmanın kısa ve gayrı resmi bir yolunu prova edin. Şirketinizdeki mevcut rolünüzü açıkça ve kısaca tanımlamak için kendinizi 45 saniyeyle sınırlayın.
 2. Tanıdığınız kişilerle başlayın: Çalıştığınız sektörde ve kendi alanınızda iletişim kurabileceğiniz arkadaşlarınıza, aynı üniversitede okuduğunuz kişilere ve eski meslektaşlarınıza yaklaşın. Bu şekilde yeni kişilerle tanışabilir, ortak arkadaşlarınız tarafından tanıtılmanın rahatlığını yaşarsınız.
 3. Kişisel gündeminizi arka plana alın: Unutmayın ki başarılı bir iş ağı ve iş ilişkisi yürüten kişiler genellikle kendi geçmişleri ve isteklerini tartışmaya başlamadan önce genel gündemle ilgili görüş verip, tavsiyelerde bulunmaya güveniyorlar.
 4. Herkesi cezbetmeye çalışmayın: Bir etkinlikte veya toplantıda odada bulunan herkesi cezbetmeye çalışmayın. Bunun yerine birkaç önemli ve etkili kişiyle uyum kurmaya odaklanın ve uzun sohbetleri kıvılcımlamak için özenli sorular sorun.
 5. İş ağlarınızı koruyun: Bir organizasyondan yeni kontaklarla ayrılmayı başardıysanız, 1-2 gün sonra e-posta veya Linkedin bağlantı isteğiyle onlarla irtibatta kalın.
   
< önceki sayfaya dön

Yorumlar

 • 13.08.2018 mrs martina
  Ödenmemiş faturalarınız var mı? Silmek istediğin borcun var mı? Sen Finansal olarak aşağı ve bir iş kurmak gerekir? Banka var mı
  Kötü kredinizin sonucu seni reddetti mi? Artık daha fazla endişelenme Finansal İlerleme Hizmetleri size düşük bir kredi vermeye isteklidir. Faiz oranı. Kredi teklifimizle ilgileniyorsanız ve
  Bir kredi başvurusu yapın, bugün bu mesaja cevap vererek bizimle iletişime geçin veya sadece bize bir e-posta gönderin: mrsmartinaloanfirm01@outlook.com ve siz
  whatsapp numaramız +919538413928 ile iletişim kurabilir
 • 15.08.2018 EMİNE özalp
  İyi güzelde ya çalışmıyorsak ev hanımı bir iş yeri açmak istiyor fakat birikmişide yoksa ne olacak yone kredi alabilirmi

bir yorum yaz

 1.  
yorumunu gönder